Recenzja waporyzatora DaVinci IQ

Waporyzatory dla początkujących
Najlepsze waporyzatory dla począkujących
29 czerwca, 2020
DaVinci IQ - recenzja

Wybór waporyzatora to wcale nie taka prosta sprawa. Na rynku istnieje co prawda sporo modeli, ale opcji naprawdę wyróżniających się na tle konkurencji jest zaskakująco mało. Taką właśnie propozycją miał być Davinci IQ. Choć producent tego sprzętu jest wyjątkowo uznaną firmą, to nie ma co ukrywać, że właśnie z tego powodu ewentualna jakościowa wpadka byłaby wyjątkowo rozczarowująca, zwłaszcza po tak szumnych zapowiedziach. Czy zatem udało się jej uniknąć?

Wygląd i pierwsze wrażenia

Omawiany produkt dostępny jest w charakterystycznym, niewielkim pomarańczowym pudełku. Choć nie poraża ono wielkością, to już po jego otwarciu staje się jasne, że producentowi udało się umieścić w nim całkiem ciekawy zestaw. W opakowaniu znajduje się, rzecz jasna, sam vaporizer, instrukcja obsługi, specjalny ustnik do fajki wodnej, kabel usb do ładowania sprzętu, a także wysokiej jakości pojemnik, w którym użytkownik przechowywać może niewykorzystany materiał. Dodatkowo producent przygotował brelok do ubijania suszu oraz zestaw nasączanych alkoholem izopropylowym wacików do czyszczenia sprzętu.

Waporyzatory przenośne mają tę przewagę nad stacjonarnymi, że jak wskazuje ich nazwa są bardzo mobilne, a omawiane urządzenie jest tego najlepszym przykładem. Davinci IQ to vaporizer, który bez problemu zmieści się nam w dłoniach, dzięki czemu zabrać możemy go dosłownie wszędzie.

Konstrukcja produktu jest dość prosta. Z przodu urządzenia do dyspozycji oddany został ekran LCD, na którym wyświetla się stan baterii, z tyłu położona jest komora grzewcza (o pojemności ok. 0,5 grama). Z kolei z boku umieszczone są trzy przyciski, dzięki którym kontrolować można jego działanie. Służą one regulacji temperatury, a także zmianie typu inhalacji.

Korzystanie z waporyzatora.

Waporyzatory kondukcyjne, a do tego typu produktów zalicza się omawiane urządzenie, wymagają od użytkownika solidnego zmielenia suszu w celu uzyskania jak najlepszych efektów. Na szczęście za pomocą umieszczonego w zestawie breloka proces ten można znacząco przyspieszyć. Następnie, po załadowaniu tak przygotowanego suszu do komory grzewczej, należy uruchomić urządzenie pięciokrotnym naciśnięciem przycisku włączenia. Aktywacja sprzęty sygnalizowana jest krótką wibracją.

Producent do dyspozycji użytkownika oddał trzy tryby inhalacji.

  • Smart paths – program ten umożliwia użytkownikowi samodzielne zdefiniowanie programu inhalacji. Za pomocą aplikacji mobilnej ustalić można długość sesji, jak i temperaturę w kolejnych jej częściach. Do dyspozycji są 4 sloty na własne programy, a po zdefiniowaniu własnego schematu instalacji aktywować go można przy użyciu samego waporyzatora – telefon nie jest już potrzebny.
  • Precision mode – ten program polega na utrzymywaniu przez urządzenie jednej i tej samej temperatury przez cały czas trwania inhalacji.
  • Boost & Standby mode – w tym trybie użytkownik może regulować temperaturę inhalacji. Przycisk boost służy jej zwiększeniu, natomiast standby – zmniejszeniu.

Każdy z tych trybów ma szansę zaspokoić potrzeby innego typu użytkownika, oraz przydać się do innego typu ziół (również zawierających cbd) dlatego też niezaprzeczalną zaletą omawianego urządzenia jest jego wielozadaniowość.

Problemem dla wielu użytkowników może być częstotliwość ładowania urządzenia – niestety, producent zapewniając, że czas pracy na pojedynczym ładowaniu wynosi 90 minut minął się nieco z prawdą. W rzeczywistości jest to bowiem (co najwyżej) 60 minut. Z drugiej jednak strony, decydując się na zakup urządzenia przenośnego użytkownik powinien się liczyć z tego typu ograniczeniami, a należy dodać, że bateria produktu jest wymienna. (Osobom, które są gotowe zrezygnować z mobilności na rzecz możliwości użycia waporyzatora w dowolnym momencie być może spodobają się waporyzatory stacjonarne)

Dodatkowe informacje i dane techniczne

Na koniec garść suchych danych dotyczących recenzowanego produktu. Choć vape’ującym rzadko, hobbystycznie mogą wydać się one zbędne, znawcy tematu z pewnością wykorzystają je, by ocenić czy DaVinci IQ to produkt przeznaczony dla nich.

Bateria 3500 mAh
Czas pracy bez ładowania 50-60 minut (ok. 4-5 sesji)
Ekran LED, 51-diod
Waga 145 gram
Rozmiar 4,2 x 2,4 x 9,0 cm.
Metoda rozprowadzania pary bezpośrednio
Bluetooth Tak
Ilość programów 3

Producent urządzenia, firma DaVinci przygotowała aż 10 lat gwarancji na działanie swojego waporyzatora, oczywiście pod warunkiem, że klient dokona zakupu oryginalnego urządzenia w sklepie, a nie używanego produktu z drugiej ręki. Jest to jednak bardzo długi okres gwarancyjny i z pewnością świadczy o tym, że firma ta jest pewna wysokiej jakości wykonania recenzowanego modelu.

Podsumowanie

Choć od czasu jego pierwotnego wydania pod koniec 2016 roku minęło już sporo czasu i pojawiły się nowocześniejsze waporyzatory, omawiany produkt nadal warty jest swojej ceny. Jeśli klient jest w stanie zaakceptować częsta konieczność ładowania, to jest to aktualnie jedna z lepszych opcji w swojej półce cenowej.

Dodaj komentarz

cheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on sale
shop