W jaki sposób czyścić waporyzator?

Czy warto kupic waporyzator
Czy warto kupić waporyzator?
29 czerwca, 2020
Mity o waporyzatorach
5 najpopularniejszych mitów na temat waporyzatorów
29 czerwca, 2020
W jaki sposób czyścić waporyzator

Korzenie waporyzacji sięgają jeszcze czasów starożytnych, jednak prawdziwą popularność zyskała dopiero w ostatnich latach. Wszystko za sprawą inhalowania ziół, w tym suszu medycznej marihuany. Możliwość przyjmowania drogocennych substancji aktywnych, bez konieczności palenia i wdychania do płuc niezdrowych składników znajdujących się w dymie, zrewolucjonizowała sposób na konsumpcję suszu. Coraz większa liczba osób przerzuca się z metod tradycyjnego palenia, na zdrowszą alternatywę, jaką jest waporyzacja.

Waporyzacja a tradycyjne palenie – jakie są różnice?

Sam termin waporyzacji pochodzi od angielskiego słowa vaporize, znaczącego dosłownie odparowywać. Waporyzacja to sposób na bezdymne inhalowanie suszu, a przeznaczony jest do tego waporyzator. W jej trakcie wydobywane są aktywne substancje chemiczne za pomocą strumienia gorącego powietrza. Powstająca w procesie para nie ma w sobie chorobotwórczych substancji smolistych. Susz nie jest przypalany, dzięki czemu po waporyzacji nie pozostaje popiół. Istotne są także walory smakowe, które są znacznie bardziej wyczuwalne przy użyciu waporyzatora.
W tradycyjnej metodzie palenia wytwarzany jest ogień, a skutkiem tego jest zwęglenie ziół, co bezpośrednio wpływa na uwalnianie się ogromnej ilości niezdrowych substancji smolistych i gazów. Dodatkowo w procesie spalania niszczeją substancje aktywne zawarte w ziołach, a przez to palenie przynosi znacznie mniejsze efekty niż waporyzacja.

Aromaterapia waporyzatorem

Waporyzatory można wykorzystać jako formę terapii zapachami. Aromaterapia potrafi nie tylko pozytywnie wpłynąć na samopoczucie, ale również pomóc w przypadku wielu dolegliwości. Na rynku znaleźć można ogromny wybór ziół i mieszanek ziołowych z konkretnym przeznaczeniem. Odpowiednio dobrane aromaty mogą wpłynąć między innymi na:

 • ukojenie nerwów
 • pozbycie się napięci mięśniowych
 • niwelowanie bóli głowy
 • ułatwienie zasypiania
 • pobudzenie do kreatywnego działania

Vaporizer wydobywa aktywne substancje z ziół, a para w nim inhalowana jest zdrowsza od dymu powstającego przy paleniu.

Rodzaje waporyzatorów

Na rynku znaleźć możemy waporyzatory przenośne i stacjonarne.
Waporyzator stacjonarny cechuje dość duży rozmiar, dlatego przeznaczony jest do użytku domowego. Dodatkowo modele stacjonarne nie posiadają w sobie baterii, aby z nich korzystać konieczne jest podpięcie kablem zasilającym do źródła prądu. Natomiast waporyzator przenośny jest stosunkowo niewielkiego rozmiaru, dlatego z łatwością mieści się w dłoni. Zasilanie na baterie daje możliwość korzystania z niego również poza domem.

Zalety korzystania z waporyzatorów

 • Większa skuteczność
  Dzięki wysuszaniu ziół zyskujemy dużo większą efektywność niż w przypadku spalania, a mieszanki do waporyzatorów zazwyczaj cechują się wyższym stopniem stężenia czynnych substancji.
 • Czystość
  W przypadku spalania zostaje trudny w usunięciu osad. Przy procesie waporyzacji pozostają jedynie lekkie, łatwe do usunięcia zabrudzenia.
 • Smak i zapach
  Para, która powstaje podczas waporyzacji jest zdrowsza i bardziej czysta od dymu, który wydobywa się w trakcie palenia. Korzystanie z waporyzatora bezpośrednio wpływa na zdecydowanie lepszy smak i zapach.

W jaki sposób czyścić waporyzator?

Regularne czyszczenie waporyzatora jest bardzo istotne. Wpływa to na efektywność pracy urządzenia, ale również na długość jego żywotności. Aby wyczyścić vaporizer potrzebny nam będzie alkohol izopropylowy albo specjalnie przeznaczony do tego płyn.
Standardowe modele posiadają trzy główne części – komorę, ustnik i baterię. Najczęściej brudzi się ustnik oraz miejsce na mieszanki ziół. Te punkty będą wymagały częstszego czyszczenia niż bateria i główna część waporyzatora.
Urządzenie najlepiej myć po każdym użyciu, wtedy czynność będzie o wiele łatwiejsza i zajmie nam mniej czasu. Po zakończeniu waporyzacji, kiedy waporyzator ostygnie, należy przestawić go do góry nogami, a potem delikatnie wymiatać resztki suszu specjalną szczoteczką, opłukując przy tym ścianki.
Przy czyszczeniu zajrzyj do instrukcji obsługi swojego modelu, dzięki temu unikniesz powstania uszkodzeń związanych z niewłaściwym utrzymaniem higieny vaporizera.

Dodaj komentarz

cheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on sale
shop