W ostatnim czasie coraz więcej osób szuka alternatywy dla tradycyjnych papierosów i ich elektronicznych odpowiedników. Jest to spowodowane tym, że ludzie zaczynają dostrzegać negatywny wpływ takich używek na zdrowie i chcą korzystać z bardziej przyjaznych organizmowi rozwiązań. W tym celu powstają całkowicie nowe urządzenia, których przeznaczenie jest bardzo konkretne - dawać przyjemność dawnym palaczom i jednocześnie dbać o ich płuca!

Czym są waporyzatory i co to znaczy waporyzacja?

Waporyzator (często potocznie nazywany też waporyzatorem CBD) to rewolucja na rynku, która sprawi, że miłośnicy ziół i tytoniu na nowo odkryją ich unikalny smak! Użycie go gwarantuje kompletnie inne doświadczenia niż te, które można uzyskać podczas zwykłego palenia! Vaporizer to urządzenie, które służy do podgrzewania suszu do określonej, bezpiecznej temperatury (temperatura waporyzowania) i umożliwia delektowanie się jego czystym smakiem. Waporyzacja oznacza inhalowanie się parą, która wydostaje się z urządzenia w momencie, gdy komora i obecny w nim susz nagrzewa się. Waporyzować można różne rodzaje ziół, w tym także marihuanę leczniczą. Jest to o wiele zdrowsza metoda niż popularne papierosy, e-papierosy czy bonga. Nie trzeba korzystać z podejrzanych koncentratów i liquidów o nieznanym składzie. Dzięki temu, że nie zachodzi proces spalania, do płuc i powietrza nie przedostają się żadne szkodliwe substancje.

Vaporizer przenośny - zalety, dla których warto go mieć

Jak używać waporyzatora - działanie krok po kroku

Jak działa vaporyzator? Przede wszystkim nie służy on do palenia, ale do waporyzowania, czyli wdychania pary. Istnieją waporyzatory konwekcyjne, kondukcyjne oraz hybrydowe. Różnica pomiędzy nimi dotyczy sposobu w jaki susz jest podgrzewany do konkretnej temperatury. W tych pierwszych susz nagrzewa się przez gorące powietrze, która wytwarza się w urządzeniu. W wariantach kondukcyjnych ściany komory nagrzewają siebie i swoją zawartość. Z kolei wersja hybrydowa to połączenie dwóch tych metod.

Poszczególne modele różnią się od siebie, ale korzystanie z nich wygląda mniej więcej tak samo:
1

Umieszczenie rozdrobnionego suszu w komorze waporyzatora

To, jakie zioła i substancje umieszczasz w waporyzatorze zależy od Ciebie. Zachęcamy do stosowania legalnych i sprawdzonych substancji.
2

Nastawienie odpowiedniej temperatury podgrzewania

Większość waporyzatorów oferuje kilka poziomów nagrzewania i każdy może wybrać optymalną dla siebie opcję.
3

Odczekanie, aż waporyzator da znak o gotowości do użycia

Gdy temperatura jest odpowiednie i vaporizer jest gotowy, sygnalizuje to dźwiękiem, wibracją lub migającą diodą.
4

Wdychanie pary przez kilkanaście sekund

Inhalowanie to czas odprężenia, relaksu i pełnej swobody. Głębokie wdechy i wydechy powietrza zapewniają świetne doznania smakowe!

Vaporizer przenośny - czym się różni od stacjonarnego?

Jest kilka charakterystycznych cech, dzięki którym bardzo łatwo odróżnić vaporizer stacjonarny od przenośnego. Przede wszystkim różnią się one wyglądem - przenośny jest mały i dyskretny, podczas gdy stacjonarny to bardziej rozbudowane urządzenie przeznaczone głównie do domowego użytku. Wersja stacjonarna ma z reguły większą moc, ale w codziennym użyciu może okazać się nieporęczna, ponieważ nie można jej ruszyć podczas inhalowania.

Kiedy zdecydować się na wersję kompaktową? Oczywiście wybór danego waporyzatora zależy od indywidualnych preferencji, ale na wariant przenośny warto zdecydować się wtedy, gdy wiemy, że będziemy chcieli inhalować się poza domem. Taki vaporizer świetnie sprawdzi się w podróży albo na imprezie – można go transportować do woli i nie martwić się ograniczającymi kablami.

Czym kierować się przy wyborze waporyzatora przenośnego?

Warto wybrać vaporizer przenośny najwyższej klasy. Co o tym decyduje?

• Producent
Producenci oferują wiele modeli, z których każdy charakteryzuje się inną specyfikacją. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę jaka firma stoi za produkcją waporyzatora, gdyż zazwyczaj świadczy to o jego jakości. Pomocne okazują się tutaj opinie różnych użytkowników i zaufane strony z informacjami.

• Materiał
Podczas podgrzewania suszu temperatura w komorze jest wysoka dlatego wymaga odpowiedniej izolacji i ochrony. Dobra jakość tworzywa, z którego wykonany jest waporyzator wpływa na stopień zadowolenia z użytkowania, a także na bezpieczeństwo.

• Rodzaj
Głównym kryterium przy wyborze rodzaju waporyzatora powinno być to, gdzie i jak będziemy z niego korzystać. Na tej podstawie decyduje się, czy będzie to wariant przenośny czy stacjonarny, ale też czy metoda ogrzewania będzie konwekcyjna, kondukcyjna czy hybrydowa.

• Bateria
Trzeba pamiętać o tym, że waporyzatory przenośne wymagają ładowania dlatego przed zakupem warto zorientować się, jaką moc ma dany model i na ile sesji wystarczy jego pełne naładowanie.

• Cena
Cena jest w pewien sposób wyznacznikiem tego, z jakiej jakości waporyzatorem mamy do czynienia. Ceny za modele ze średniej półki zaczynają się już od około 300 zł. Koszt może być wskazówką co do tego, czy vaporizer jest dobry, czy ma dodatkowe funkcje i wytrzymałą baterię.

Producenci waporyzatorów przenośnych - których warto wybrać?

Jako że coraz więcej osób jest zainteresowanych kupnem urządzeń do inhalowania, producenci prześcigają się w tworzeniu nowych propozycji, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

DaVinci, Arizer, Smono, AirVape... Na jakie marki i modele szczególnie warto zwrócić uwagę wybierając swój waporyzator?
cheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on sale
shop